Informace o nás

    Klub KS kuličky jsme založili dne 1.1.2011 po domluvě hráčů ze Srb a Kladna, kteří se zúčastňovali turnajů v rámci Českého kuličkového svazu a do té doby byli registrováni v jiném klubu mimo okres Kladno.

    Prvotním činitelen byl předseda klubu Jaroslav Zach, který se od roku 2008 účastnil turnajů. Po roce se do hry zapojila i jeho manželka. Aktivně navštěvovali turnaje v kuličkách v rámci celé ČR. Ke cvrnkání kuliček zlákali i několik svých blízkých přátel (Jenda Kostecký, Růženka Spurná, Zbyněk Ledvinka a další), kteří se též zapojili do dění kuličkového svazu.

Během prázdnin roku 2010 jsme vytvořili na návsi v obci Srby krásné antukové hřiště s osmi důlky. V září téhož roku jsme uspořádali dětský turnaj, na který přišlo 19 dětí s rodiči. Následující dva víkendy jsme zorganizovali Open turnaje pod záštitou Českého kuličkového svazu. Oba turnaje byly bohaté na počet soutěžících (47 a 43 účastníků) a tudíž byly úspěšné. Důkazem toho bylo získání ocenění za nejlepší uspořádaný turnaj roku 2010 v rámci všech turnajů Českého kuličkového svazu.

 

    Těmito akcemi jsme přilákali i další nadšence pro tuto krásnou hru a to se stalo důvodem rozhodnutí založení našeho klubu Kladensko-srbecké kuličky.

 

"Na jaře roku 2011 za přispění Obecního úřadu v Tuchlovicích jsme vybudovali v prostranství fotbalového hřiště v Srbech vedle kabin krásné velké hliněno-antukové kuličkové hřiště o 18 důlcích. Touto cestou děkujeme starostovi OÚ v Tuchlovicích panu ing.Burdovi, předsedovi TJ v Tuchlovicích panu ing.Šulcovi, ale i několika kamarádům nadšencům kuliček (Jaroslav Davídek,Petr Beneš, Zbyněk Ledvinka, Jiří Zaplatílek, Zdenka Zaplatílková, Jan Utěšil), kteří nám velmi pomohli."

     Ještě jednou všem díky. Jarda a Zdenka Zachovi